Dodávka se alespoň jednou v životě hodí každému

Články partnerů

Koupili jsme si nový nábytek, ale nemáme ho jak odvézt, co teď? Slíbili jsme babičce,že ji pomůžeme se stěhováním, ale vše je trochu složitější než se zdálo a potřebujeme dodávku. Potřebujeme odvézt zboží k zákazníkovi, ale auto nám vypovědělo službu. To jsou jen nepatrné situace, ve kterých se můžeme klidně ocitnout i my. Jak si s tím poradit? jednoduchým řešením je zde pronájem vozu.

Krátkodobý nebo dlouhodobý pronájem

Obchodní podmínky jsou vždy důležitou součástí každé smlouvy. Je třeba si je samozřejmě dobře přečíst, aby nedošlo k nedorozumění. Autopůjčovny mají své podmínky, které musíme jako zákazníci dodržovat jinak nám hrozí sankce a v některých případech ne zrovna malé. některé firmy požadují nekouřit v kabině vozu, auto vrátit samozřejmě čisté a nepoškozené, plná nádrž a podobně. Krátkodobý pronájem dodávky můžeme třeba využít jen na jeden den nebo na víkend, podle potřeby. Ovšem dlouhodobý pronájem je zdaleka výhodnější a to zejména pro začínající podnikatele a živnostníky, kteří ještě nedisponují svým vlastním vozem. Zejména z toho důvodu, že je to velká finanční investice. není proto třeba chodit do banky pro spotřebitelský úvěr, postačí, když si najdeme spolehlivou autopůjčovnu a vybereme si dodávku podle vlastních představ.

Než podepíšeme smlouvu

Abychom nekupovali zajíce v pytli, měli bychom si kromě toho, že si pozorně přečteme podmínky, také auto fyzicky zkontrolovat. Většina autopůjčoven má své webové stránky, na kterých jsou uvedeny všechny potřebné údaje a také nabídka vozu k pronájmu. Široký výběr a komfort ještě neznamená, že to bude nejlepší možné řešení. Musíme si auto prohlédnout a zjistit, zda nám opravdu vyhovuje. Pokud se nám ale auto z jakéhokoliv důvodu nezamlouvá nebo vozový park neodpovídá nabídce, která je uvedena na internetu, raději se takové firmě vyhněme obloukem.

Nevrhněme se po hlavě hned na první nabídku

Současný trh nám nyní nabízí velké množství nabídek, které nám v tomhle směru mohou usnadnit práci a také ušetřit finance. Ovšem neměli bychom se upnout jen na jednu nabídku a na zaručeně nejlevnější cenovou nabídku. Neznamená to, že nám firma nabízí levný pronájem, že to pro nás bude znamenat šťastný výběr. Je třeba brát v úvahu například stáří vozu, jeho technický stav a podobně. Abychom si mohli vybrat spolehlivou firmu a hlavně dobrý vůz podle našich představ, můžeme hledat, srovnávat, číst reference.

Co nám může autopůjčovna ještě nabídnout?

Některé autopůjčovny také nabízejí určité doplňující služby, které se mohou určitě hodit. Jde zejména o GPS navigaci, dětskou autosedačku, dále bychom měli vědět, že všechny vozy jsou náležitě pojištěny a mají dokonce i dálniční známky, takže zde odpadá starost s pořizováním právě takovýchto doplňků. Na co bychom ale neměli zapomenout je fakt, že pokud bychom v době pronájmu vozidla provedli dopravní přestupek, pokutu bude po nás autopůjčovna vymáhat.

Co budeme potřebovat, jestliže si chceme dodávku zapůjčit

Je k  tomu nutné občanský průkaz a samozřejmě řidičský průkaz, dále je zde podmínka vratné kauce. Také nesmíme zapomenout na to, že do dne půjčení musíme zaplatit částku odpovídající době zapůjčení dodávky. Jestliže chceme  pronájem dodávky na firmu, měli bychom být jednatelem společnosti.

Pronájem vozů se tedy jistě vyplatí a není třeba hned panikařit, že na to nemáme finanční prostředky. Zapůjčení dodávek pro naše podnikání i za jiným účelem se již několikrát osvědčilo.

Komentovat příspěvěk