Likvidace pozůstalosti levně a diskrétně

Články partnerů

Potřebujete vyklidit sklepní prostory ve vašem domě? Máte na venkově starou chalupu a rozhodli jste se pro rekonstrukci, ale nejdříve by jste měli celý objekt vyklidit? Také se může stát situace, kdy nám odejde blízký člověk a my se budeme muset nejen vyrovnat s jeho ztrátou, ale také budeme muset podniknout kroky s vyklízením pozůstalosti. Není to nic příjemného a tak se můžeme v klidu obrátit na spolehlivou vyklízecí firmu, která má tyto služby v popisu práce.

Jak bychom měli v takové situaci postupovat

Likvidace pozůstalostí, ale i vyklízení bytů a různých objektů může být v mnohých případech celkem dost náročná a v případě pozůstalosti také hodně emotivní. Právě proto jsou na trhu služeb i profesionální firmy, které mají ve svém portfoliu nabídku svých kvalitních služeb. Cílem takovýchto akcí samozřejmě je zlikvidovat veškerý majetek a odpad, který je potřeba odvézt do sběrných surovin nebo na skládku. Praktické a profesionální zkušenosti pracovníků vyklízecích firem v této oblasti jsou jistě cennou pomůckou a tak by je neměla překvapit žádná nečekaná situace.

V případě, že potřebujeme vyklidit jakýkoliv prostor a také pozůstalost, máme zde možnost objednat si objemový kontejner, který bude v tomhle případě jistě potřeba. Sem se může všechen odpad naházet a pracovníci firmy se o vše již postarají. Mají za úkol vyklidit celý prostor, demontovat nábytek, kuchyňskou linku, ale i sanitární části koupelen a wc. Vše je samozřejmě ekologicky zlikvidováno. Starší lidé například mají tendenci shromažďovat nepotřebné věci, které postupem času ztrácí hodnotu a jsou prakticky nepoužitelné. Právě ve starých domech je spousta harampádí a nesmíme zapomenout ani na půdní a sklepní prostory. Některé firmy mohou také zajistit drobné bourací práce a v neposlední řadě i základní vymalování prostoru.

Suť a elektronika do popelnice nepatří

Měli bychom také vědět, že s bouracími pracemi vzniká odpad. Suť ale do obyčejné popelnice nepatří a tak je velmi důležité, abychom ji ekologicky mohli zlikvidovat. Stejně tak je to se starými elektrospotřebiči. Patří sem zejména lednice, televizory, mikrovlnné trouby, sporáky a jiné. Oba druhy odpadu se musejí odevzdat do speciálního sběrného dvora, kde se o vše dobře postarají. Jako malou připomínku můžeme uvést, že až 90% suti se opět dobře zužitkuje.

Co říká legislativa

V případě, že potřebujeme vyklidit pozůstalost, měli bychom ovšem také vědět, jak k tomu přistupovat. Pokud je byt po zemřelém v osobním vlastnictví, vyklízení může prakticky proběhnout okamžitě. V opačném případě, tedy  když byl zemřelý pouze nájemníkem, je celá akce vyklízení trochu jinak. Zde se celá situace posune až k dědicům. Nemusí se dokonce objevit dědic žádný a situace se může hodně protáhnout. Majitel může počkat až půl roku, zda – li se náhodou dědic neobjeví. Pokud ne, má právo vyklidit byt a věci dokonce může prodat. Je to trochu divné, ale legislativa mluví jasně. V případě, že máme nějaké dotazy, co se týká  vyklízení pozůstalosti, některé firmy nám mohou pomoci v oblasti poradenství. Mají také mnohaleté zkušenosti a jistě ví, jak svou práci dělat dobře.

 

 

Komentovat příspěvěk