S profesionálními malíři je malování bytu hračka

Články partnerů

Čas od času je nutná změna interiéru a v tom je zahrnuto také malování bytu. Barva v našem životě hrají velkou roli. Ať už se podíváme na módní výstřelky nebo na barevná auta či právě barevně sladěné stěny našeho bytu. Změna je jistě prospěšná a tak malování je jistě vhodnou alternativou. Někomu ovšem pojem malování spíše nahání hrůzu už jen z toho důvodu, že závěrečný úklid nemá nikdo rád. Ovšem s profesionální malířskou firmou může být i malování příjemná záležitost.

Co bychom měli udělat jako první

Samozřejmě bychom měli mít nejdříve vše dobře naplánované a měli bychom vědět, jaké barvy by měly být základním kamenem celé akce. měly by to být barvy,které nám budou zpříjemňovat naše bydlení a kde se budeme cítit pohodlně. Není přece pravidlem, že se do vaší ložnice hodí jen modrá barva a přitom vám se spíše zamlouvá žlutá, že ji musíme nutně vymalovat modrou. Paleta barev má širokou nabídku, která nás může inspirovat.

Také bychom měli uvažovat o tom, zda – li si na malování troufneme sami nebo si spíše objednáme profesionální malířskou firmu. Pokud uvažujeme o profesionálních malířích, měli bychom si firmu objednat s předstihem. Mohlo by se stát, že v daný termín budou všichni zruční řemeslníci zaneprázdněni.

Malíři včera a dnes

Pokud má někdo pochybnosti o tom, že malíři jsou zbyteční, a že si vše raději uděláme sami, je mnoho důvodů, proč bychom si měli na tuto práci pozvat právě malířskou firmu. Malíři minulých let byli bez nápadů a fantazie, měli omezené možnosti a barvy v interiéru nebyly tak rozšířené jako dnes. jejich nářadím byla jen štětka, dřevěné štafle a kbelík s vápnem. Tedy nic moc. Dnes se mohou tito šikovní řemeslníci pyšnit různým náčiním jako jsou štětce a štětky nejrůznějších velikostí, válečky pro jakýkoliv malovaný povrch, teleskopické rukojeti pro malování stropu nebo těžko dostupných míst. Také široký výběr barev dává malířům možnost ukázat, že jejich práce je skvělá a inspirativní.

Jaké barvy jsou vhodné

Jak vytvořit pohodlný a útulný domov? Důležitým detailem pro získání požadovaného výsledku je správná kombinace barev v bytě. A tento detail nese nejen estetický smysl, protože správně zvolené tóny mohou vizuálně napravit nedostatky bytu. Také správné osvětlení nám pomůže s výběrem vhodného odstínu.

Sluneční světlo vylepšuje barevnou paletu a činí ji jasnější a bohatší. Hodí se pro tmavší povrch a přípustné jsou zde i modrošedé tóny. Čím blíže je vybraná barva přirozenému světlu, tím jasnější bude místnost. Špatně osvětlené pokoje je nejlépe vymalovat v teplých barvách, aby se zabránilo pocitu chladu. Důležité je také umělé osvětlení.

 

MALÍŘSTVÍ PRAHA, MICHAL MACEK

MALÍŘSTVÍ PRAHA, MICHAL MACEK

Obývací pokoj

Obývací pokoj je místnost s mnoha funkcemi. Je určena pro trávení volného času, setkání s přáteli, domácí práce. Barevná úprava stěn by tedy měla být univerzální. Odborníci tedy radí zvolit teplé odstíny, které jsou vhodné pro stěny v temně osvětlených místnostech, chladnější a více tlumené pro světlé místnosti. Stojí za to vybírat barvy na základě velikosti místnosti a výšky stropu.

Světlé barvy vizuálně zvětší místnost a čím tmavší místnost je, tím jasnější bude vybraný odstín. Vhodná šedozelená, krémová, světle žlutá. Vždy ale záleží na našich pocitech. Musíme se cítit pohodlně a příjemně.

 

Komentovat příspěvěk