Sauna jako domácí odpočinek a uvolnění

Články partnerů

Pojem finská sauna známe asi všichni. V současné době jde o velice oblíbený trend, pořídit si i doma takovou saunu, která má mnoho výhod a to nejen pro náš komfort, ale i pro naše zdraví. Ve Skandinávii, konkrétně ve Finsku je sauna v každém domě a Finové její  návštěvu považují za národní tradici, kde si člověk nejen odpočine, nabere sílu a energii na další dny, ale jde také o místo společenského setkávání lidí, kde hněv a zloba zůstávají za dveřmi.

Domácí sauna

Určitě si pohráváme s myšlenkou, pořídit si takovou saunu i doma. Nic není nemožné a lidé si saunu mohou doma zrealizovat. Stačí jen chtít a mít k tomu vše potřebné. Pokud máme zahradu, můžeme si saunu postavit na zahradě. jde vlastně o takový zahradní domeček, kde se nemusíme ohlížet na rozměry a využít tak prostor třeba ke stavbě sprchového koutu a to v případě, že nemáme na zahradě bazén, který je k finské sauně potřebný.

FINSKÁ SAUNA

Sauna na míru nebo na klíč

Nechat si postavit saunu od odborné firmy pro nás znamená několik pozitiv. Zejména se nemusíme o nic starat a za nějaký čas budeme mít saunu podle svých představ. Nejen na svém pozemku, ale i uvnitř domu nebo bytu můžeme tak mít dokonalou saunu se vším všudy a to i v atypických prostorách, kde se dá prakticky využít každý centimetr. Prosklené dveře nám také umožňují mít i designově zrealizovaný projekt, který bude jistě chloubou našeho domu. Sauna na klíč funguje v podstatě stejně jako stavba domu na klíč, kdy nám odborná firma zajistí prakticky vše, od projektu, přes materiál až po samotnou realizaci.

Co vše od domácí sauny můžeme očekávat

Především je to komfort. Saunu tak můžeme využít prakticky kdykoliv. není třeba chodit do wellness centra, které tyto služby nabízejí, máme své soukromí a v klidu si tak můžeme užívat odpočinek a relax. Sauna přináší nejen zasloužený odpočinek, ale má i blahodárné účinky na naše zdraví. Zvyšuje naši obranyschopnost, takže na nás v zimních měsících nachlazení téměř nemůže, díky vysokým teplotám v sauně se tělo dokonale potí a vyplavuje tak všechny toxiny. Kůže je vypnutá, hladká a prokrvená, cévy fungují tak jak mají. Náš mozek dostane pořádnou dávku zdravého prokrvení a člověk, který je po úraze nebo po operaci může saunu považovat za dokonalou rekonvalescenci.

Finská sauna nebo infrasauna

Jakou saunu si tedy zvolit? Trh nabízí několik možností a na nás je, abychom se rozhodli, kterou si zvolit. Finská sauna je suchá sauna s horkým vzduchem okolo 80 – 100 stupňů Celsia. Používají se zde saunová kamna, která jsou buď na dřevo, kde jsou i kameny, které se polévají vodou ke zvlhčení vzduchu. Mohou se použít i různé esenciální nebo bylinné oleje. Kamna do sauny mohou být ale také elektrická. Tady jde spíše o určitý druh komfortu, kamna mohou být dokonce na dálkové ovládání a sauna tak může být připravena k užívání prakticky za pár minut.

Saunový začátečník by ale také mohl nejdříve vyzkoušet i takovou infrasaunu. Zde se nabízí možnost saunového modulu, který je k dostání jako hotový výrobek. K tomu je ovšem potřeba spolehlivá firma, která zkušenosti a jistě nám i odborně poradí.

Komentovat příspěvěk