Vlastnosti montovaných plachtových hal

Články partnerů

Montované ocelové plachtové haly se stále více používají v průmyslové výstavbě díky mnoha výhodám. Především mají velmi široké uplatnění. Jaké další vlastnosti mají tento typ konstrukce, jaké využití a jaká technologie se týká jejich konstrukce?

Lze bezpečně říci, že ocelové konstrukce jsou lídrem v průmyslové výstavbě. Proč? Hlavně díky četným výhodám, mezi které patří především široká škála využití (průmysl, zemědělství, doprava, obchod, služby atd.). Podnikatelé jsou ochotnější je využívat mnohem více než železobetonové nebo tradiční cihlové konstrukce. Jejich základními výhodami jsou: nízké investiční náklady, krátká doba výstavby.

Příklad ocelové montované haly

Příkladný popis základní konstrukce ocelové plachtové haly je následující. Nosná konstrukce sestává ze sady deskových rámů nosníků s proměnlivou výškou pásu a výztuhami větru z křížových tyčí nebo portálových výztuh. Ocelové nosné rámy objektu jsou vyrobeny ze svařovaných prvků s plnými průřezy. Používá se ocel S235 nebo S355, očištěná na stupeň čistoty Sa 2½ a potažená antikorozní vrstvou. Všechny montážní spoje jsou vyrobeny pomocí vysokopevnostních šroubů.

Nosná konstrukce střechy je vyrobena z ocelových profilů tvářených za studena, na které jsou upevněny trapézové plechy. Profily jsou žárově zinkovány do celkové tloušťky 275 g / m2 zinku. Panely střešních panelů jsou z obou stran pokryty zinkem a na vnitřní straně opatřeny polyesterovou barvou.

Konstrukce nosné konstrukce stěn je, podobně jako v případě střechy, provedena z ocelových profilů tvářených za studena z pozinkovaných ocelových panelů z trapézových plechů z obou stran. Vnější strana panelů je potažena polyesterovou barvou a vnitřní šedou vrstvou. Desky se připevňují ke stěnovým profilům pomocí šroubů s neoprenovými těsnicími podložkami. Spodní okraj skříně je zakončen parapetní částí. Stěnový kryt začíná od horní části betonového podstavce, tj. od +35 cm.

Izolace je vyrobena z desek z minerální vlny o tloušťce 200 mm, pro které platí koeficient U ≤ 0,18 W / m²K. V případě stěn jsou panely umístěny mezi trapézovými plechovými panely. Trapézový plech na střeše je položen jako polyetylénová fólie jako parotěsná zábrana.

Toto je příklad popisu struktury. Haly lze přizpůsobit specifickým potřebám daného investora, což je obrovská výhoda tohoto typu stavby.

hala-ekonomi-s-otevrenym-celem-3

Proč stojí za to zvolit ocelovou konstrukci?

Ocelové plachtové haly mají řadu výhod, díky kterým se mnoho investorů rozhoduje pro tento typ průmyslových zařízení. Jejich hodnoty zahrnují:

– pevnost
– krátká doba výstavby (díky lehkým a nekomplikovaným konstrukčním prvkům lze základní konstrukci umístit do jednoho měsíce)
– nízké stavební náklady ve srovnání se železobetonovými a zděnými sály (levná a rychlá výroba snižuje náklady)
– stavba budovy ve srovnání s tradičními cihlovými konstrukcemi
– jednoduchá demontáž (haly je možné demontovat, je-li to nutné a přemístit na jiné místo, což je zvláště užitečné v případě využití zařízení po určitou dobu)
– skutečně mnoho možností využití

Využití montovaných plachtových hal

plachtová halaOcelové konstrukce jsou široce využívány v průmyslu, obchodu, službách, dopravě a zemědělství. Tyto montované haly jsou nejčastěji využívány v průmyslu a výrobě. Stavba v tomto odvětví je prakticky zcela ovládána tímto typem stavebnictví, a to především díky snadnému přizpůsobení specifickým potřebám investorů. Haly jsou také široce využívány v obchodu díky nízkým investičním nákladům a tím i možnosti vybudování velkých obchodních prostor. V odvětví dopravy jsou využívány sklady, logistika, služby a překládky. Tyto struktury využívají i celní orgány. V zemědělství jsou tyto stavby využívány pro pěstování rostlin, skladování sklizní, uchovávání potravin a chovu zvířat, také se využívají jako tělocvičny, sportoviště, parkurové haly, stáje a prostor pro úklid a uchování zemědělské techniky.

Komentovat příspěvěk